Ciekawe, mniej znane muzea produkcji i wytwórstwa w Polsce

Nie raz ciekawi nas jak powstają różne rzeczy obecnie i jak powstawały w przeszłości. Na szczęście możemy łatwo zaspokoić swoją ciekawość, a nawet sami uczestniczyć w procesie powstawania różnych wyrobów. W jaki sposób? Dzięki muzeom produkcji i wytwórstwa różnych przedmiotów. Wycieczka do takiego muzeum to doskonały wybór nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych, gdyż możemy poznać tajniki powstawania różnych rzeczy. Poniżej znajduje się lista jednych z ciekawszych tego rodzaju muzeów w Polsce.

REKLAMA:

kreatywnedziecko.eu

Sklep internetowy z kreatywnymi art. dla dzieci kreatywnedziecko.eu

Muzeum Piernika w Toruniu. Toruń to miasto o bogatej historii, którego jednym z głównych nieoficjalnych symboli są pierniki. To właśnie tutaj, w kamienicy na starym mieście, mamy okazję udać się do Muzeum Piernika, gdzie własnoręcznie możemy przygotować ciasto i sami upiec tradycyjnymi metodami prawdziwego toruńskiego piernika. Wystawa w muzeum składa się z dwóch części, na pierwszym piętrze upieczemy pierniki i poznamy tajemnice ich wypieku z okresu średniowiecza, zaś na drugim możemy zobaczyć manufakturę pierników z początku XX wieku, wyposażoną w formy, piec i maszyny do wyrobu ciasta.

Muzeum Witrażu w Krakowie

Planujesz wypad do Krakowa? To doskonale, gdyż to właśnie w tym królewskim mieście znajduje się Muzeum Witrażu, które jednocześnie jest czynną pracownią witrażową. To właśnie tutaj, dzięki ekspozycjom i obserwacji pracy artystów „na żywo” możemy zobaczyć proces powstawania witraży w przeszłości i obecnie.

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Jak powstają drogi, po których jeździmy? Jakich maszyn do tego używano kiedyś, a jakich używane są dzisiaj? Odpowiedzi na te pytania z pewnością dostarczy nam wizyta w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie koło Dąbrowy Tarnowskie, prowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ekspozycja wewnętrzna, znajdująca się w budynku, pokazuje zabytki dotyczące budowy autostrad i dróg, a także makiety ilustrujące proces ich powstawania. Ekspozycja zewnętrzna prezentuje zaś zbiór dawnych maszyn do budowy dróg

Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie

Muzeum Polskiej Wódki, zlokalizowane w zabytkowych budynkach dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”, jest z pewnością interesującą propozycją dla dorosłych, pragnących bliżej poznać tradycje i tajniki powstawania oryginalnej polskiej wódki, która stanowi element polskiej kultury. Wystawa, składająca się z wielu eksponatów i licznych instalacji interaktywnych w atrakcyjny sposób przybliża 600 lat historii powstawania tego trunku w naszym kraju.